poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Ferrograph Studio 8

Ferrograph Studio 8 Wprowadzenie

Seria Studio 8  są to pierwsze produkty z nowo powstałej spółki - Ferrograph Profesional Recorder Company.
Specjaliści rekrutowani z różnych wiodących firm dołączyli i stworzyli grupę ekspertów w skład których wchodzili pracownicy z firm Ferrograph, Wayn Kerr, i innych firm w Wilmot Breeden.

Grupa zastosowała najnowsze na owe czasy techniczne rozwiązania elektroniczne i wdrożyła je do projektu w zaawansowanym rejestratorze audio Ferrograph Studio 8.

Celem projektu było osiągnięcie niezawodnej pracy, szybkich i wydajnych urządzeń do edycji która zapewni wysoką jakość wydajności, aby spełnić rygorystyczne wymagania profesjonalnych nadawców, inżynierów studyjnych i realizatorów nagrań.


Rejestratory zostały w dużym stopniu zmniejszone , zachowując przy tym bardzo obszerny zakres funkcji , pod wieloma względami znacznie przekraczających te, dostępne w droższych i cięższych rejestratorach.Ferrograph Studio 8 wykorzystuje światłowody, układy scalone, blokujące elektronicznie funkcje sterowania, diody elektroluminescencyjne i układy logiczne. 


Te innowacje technologiczne były stosowane w celu zapewnienia długoterminowej niezawodności urządzeń. 

Włożono dużo wysiłku i starań w budowę, zwrócono uwagę na przyjęcie i uproszczenie procedur konserwacyjnych jakie były wymagane.
Dostępność do serwisu, w razie potrzeby, jest wyjątkowo łatwa.


2. Mechanicznie i elektrycznie , rejestratory Ferrograph Studio 8  są przeznaczone do ciągłej, intensywnej eksploatacji w najcięższych warunkach.

Rejestratory polecane są wszystkim inżynierom dzwięku którzy wymagają niezawodnych maszyn o najwyższej wydajności.


Konstrukcja magnetofonu


Płyta transportu taśmy jest wykonana z solidnego odlewu aluminiowego w celu zapewnienia jednolitej płaszczyzny została precyzyjnie obrobiona mechanicznie,

  na której to zamontowano trzy silniki wraz z całym układem mechaniki prowadzenia taśmy i mostkiem głowic.

Układ ten zapewnia wysoką precyzję, która jest niezbędna do doskonałego i stabilnego prowadzenia taśmy, która zostały osiągnięta. W połączeniu z dokładnością wykonania szczegółów, zapewnione jest to że mechanika ​​zostanie tak samo precyzyjna przez długi okres czasu nawet przy częstym i ciągłym użytkowaniu.

Magnetofon został tak zaprojektowany, że wszystkie części, na których wymagane są normalne czynności konserwacyjne są proste i dostęp do nich uzyskuje się poprzez usunięcie górnej "płyty". Obwody sterujące znajdują się poniżej.Ścieżka taśmy jest umieszczona w taki sposób aby edycje były proste i
szybkie, jest też fotoelektryczny czujnik taśmy który może zatrzymać taśmę precyzyjnie w wyznaczonym punkcie. 


Obudowa maszyny nie stanowi części głównej konstrukcji, a zatem może być usunięta bez problemu jeśli chce się magnetofon zamontować do konsoli bądź raków. cdn...

Napiszę teraz o drodze jaką przebył ten ważący nie mało kolos.
Dzięki zaangażowaniu w ten projekt wielu osób Ferrograph wygląda dzisiaj jak widzicie całkiem przyzwoicie i działa także bardzo dobrze.

Do Polski trafił już po kilku dniach moi rodzice się także z nim namęczyli jak zaznaczyli była to najcięższa przesyłka jaką dostali;)
Kiedy już był w moich rękach nie chciałem go na szybko uruchamiać wolałem poczekać aż odwiedzi mnie ekspert od takich urządzeń.

Henryku zapewne pamiętasz moją minę jak podłączyliśmy go pierwszy raz i szpule poszły w ruch banan nie schodził mi z twarzy;)
To było pierwszy raz jak zobaczyłem działającego Ferro niestety po krótkim działaniu nastąpiła awaria, (rezystor) mina zrzedła ale jak to mówi Henryk to nie koniec świata i nic się nie stało i że to błahostka pocieszyłem się ale Ferro pojechał do Ampexowni Henryka w celu odnowienia i przywrócenia go do pełnej sprawności.
Ferro w Ampexowni u Henryka. Ampexownia gdzie królują  jak sama nazwa wskazuje Ampexy, jest też warsztatem pracy Henryka. Ferrograph choć nie jest mały przy nich był o wiele mniejszy choć jak wcześniej napisałem równie ciężki.
Proces odnowy biologicznej u Henryka to bezkompromisowe podejście do ww tematu.
Henryk mawia: Jak coś zrobić to raz a dobrze! podzielam w pełni tą zasadę.
Dziękuję także Marianowi (brat Henryka) za pomocny wkład ww projektu.

Mijały tygodnie i naprawa posuwała się do przodu ja niecierpliwie wyczekiwałem aż będę mógł go w końcu usłyszeć i cieszyć się w pełni zregenerowaną maszyną.Nastał ten czas kiedy mogłem odebrać Ferro od Henryka, jestem ogromnie wdzięczny Henrykowi za pomoc w przywróceniu mu sprawności.
Polecam Henryka innym szukającym pomocy w naprawach tego rodzaju urządzeń.
 Ferrograph przejechał następnie całą Polskę, Bałtyk, Szwecję aby trafić docelowo do Norwegii gdzie wraz z innymi moimi szpula-kami uzupełnia kolekcję, cieszy oko i ucho.
Oczywiście po przyjeździe miałem jeszcze kilka spraw do dokończenia z którymi sobie poradziłem były to raczej kosmetyczne zabiegi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz