czwartek, 17 marca 2016

Magnetofon szpulowy nie dla wszystkich

Niestety to prawda, tak jak gramofon analogowy wymaga opanowania pewnych czynności aby cieszył nas dźwiękiem, tak samo a nawet bardziej wymagający jest magnetofon szpulowy.
Temat ten założyłem bo zainspirował mnie niezdecydowany kolega który wątpi, a jak wątpi to wiadomo że ma pełną głowę pytań bez odpowiedzi :)

Chciałbym przestrzec wszystkich przyszłych użytkowników magnetofonów uprzedzić że magnetofon jest to urządzenie które wymaga od nas przede wszystkim podstawowej wiedzy, nie nabywa się jej po kilku wpisach a nawet lekturze całego tematu na danym forum czy blogu,to jest niemożliwe.
Wiedzę taką zdobywa się systematycznie przez całe życie a i to za mało by zgłębić wszystko.
Trzeba być zaangażowanym hobbystom w tym temacie umieć sobie radzić przynajmniej z mechanicznymi problemami.
Kupując swój pierwszy magnetofon szpulowy nie trzeba kupować drogich modeli, by po pewnym czasie stwierdzić czy to jest to, czy nam to odpowiada i spełnia nasze oczekiwania?
Czy chcemy iść dalej i rozwijać swoje hobby?
Wystarczy iść np: do znajomego i zobaczyć na własne oczy, posłuchać i spróbować samemu jak to jest nagrać coś, przy czym kolega nam objaśni i rozwieje nasze wątpliwości, i mity krążące po forumowych kartach.
Wielu kolegów pyta mnie czy kupić magnetofon? jaki? a dlaczego taki? a inny kolega mówi że inny jest lepszy? i tak w kółko.
Odpowiedź jest prosta zadaj sobie pytanie:
Czy lubisz magnetofony i jeśli tak to dlaczego chcesz mieć magnetofon?
Czy dlatego że byłeś u znajomego i on zaimponował Ci takim właśnie sprzętem?
Czy oczytałeś się na forum że dźwięk z magnetofonu jest najlepszy i pragniesz mieć taki magnetofon?
Czy zdajesz sobie sprawę z tego że kupując magnetofon szpulowy musisz się liczyć z wieloma rzeczami które Ciebie nie zadowolą, zapytasz jakimi?
Jak już napisałem trzeba coś czuć do tych maszyn aby być w pełni z nich zadowolonym, tak właśnie myślę i nie jest dla mnie istotne czy Władek, Marian czy Alojzy jest zadowolony, dla mnie najważniejsze jest abym ja był z tego zadowolony nic więcej nie dodam w tym temacie.

Bardzo dziękuję za miłe słowa od moich czytelników, pozdrawiam i zapraszam do dalszej lektury.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz